C420C273M2R5TA7200
Mfr.Part #
C420C273M2R5TA7200
Description
CAP CER 0.027UF 200V X7R AXIAL
Series :
AxiMax 400 Comm X7R
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.027μF
Reach Compliance Code :
not_compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
yes
KEMET C420C273M2R5TA7200
AxiMax 400 Comm X7R 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Through Hole Axial