C420C272KAG5TA7200
Mfr.Part #
C420C272KAG5TA7200
Description
CAP CER 2700PF 250V C0G AXIAL
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
yes
KEMET C420C272KAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 2700pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial