C420C222F2G5TA
Mfr.Part #
C420C222F2G5TA
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G AXIAL
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
13 Weeks
Datasheets
C420C222F2G5TA
KEMET C420C222F2G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C222F2G5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C420C222F2G5TA Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm