C420C163G3G5TA
Mfr.Part #
C420C163G3G5TA
Description
CAP CER 0.016UF 25V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.016μF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C420C163G3G5TA
KEMET C420C163G3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 0.016μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C163G3G5TA7200 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C420C163G3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm