C420C123G1G5TA
Mfr.Part #
C420C123G1G5TA
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.012µF
Straight
Datasheets
C420C123G1G5TA
KEMET C420C123G1G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C123G1G5TA7200 Overview
A program's size/dimension is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C420C123G1G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm