C420C123F3G5TA7200
Mfr.Part #
C420C123F3G5TA7200
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
KEMET C420C123F3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C123F3G5TA7200 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C420C123F3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm