C420C122J3G5TA
Mfr.Part #
C420C122J3G5TA
Description
CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
C420C122J3G5TA
KEMET C420C122J3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial