C420C112K3G5TA7200
Mfr.Part #
C420C112K3G5TA7200
Description
CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1100pF
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
KEMET C420C112K3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1100pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial