C420C103J5G5TA7200
Mfr.Part #
C420C103J5G5TA7200
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G AXIAL
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Axial
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
KEMET C420C103J5G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial