C412C104M1U5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C412C104M1U5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Axial
Height :
3.05mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
Z5U
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
AxiMax 400 Comm Z5U
Operating Temperature :
10°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.1μF
Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.120Diax0.170L 3.05mmx4.32mm
Tolerance :
±20%
KEMET C412C104M1U5TA7200
AxiMax 400 Comm Z5U 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.120Diax0.170L 3.05mmx4.32mm 10°C~85°C Through Hole Axial