C350C334G5G5TA7301
Mfr.Part #
C350C334G5G5TA7301
Description
CAP CER 0.33UF 50V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Lead Spacing :
0.400 10.16mm
Size / Dimension :
0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Style :
Formed Leads
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C350C334G5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C350C334G5G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C350C334G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm