C315C912J5G5TA
Mfr.Part #
C315C912J5G5TA
Description
CAP CER 9100PF 50V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
9100pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Radial
Lead Style :
Straight
Datasheets
C315C912J5G5TA
KEMET C315C912J5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 9100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C912J5G5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C315C912J5G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm