C315C912J1G5TA
Mfr.Part #
C315C912J1G5TA
Description
CAP CER 9100PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
9100pF
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radial
Datasheets
C315C912J1G5TA
KEMET C315C912J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 9100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C912J1G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C315C912J1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm