C315C820G3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C820G3G5TA7301
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
82pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C315C820G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 82pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C820G3G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C315C820G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm