C315C682K5G5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C315C682K5G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
6800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
C315C682K5G5TA
KEMET C315C682K5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C682K5G5TA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C315C682K5G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm