C315C680J2G5TA
Mfr.Part #
C315C680J2G5TA
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Diameter :
510 µm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
PCB, Through Hole
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
2.54mm
Capacitance :
68pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Length :
7mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
REACH SVHC :
No SVHC
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2.54mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
200V
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Voltage :
200V