C315C622J2G5TA
Mfr.Part #
C315C622J2G5TA
Description
CAP CER 6200PF 200V C0G/NP0 RAD
Radial
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
6200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C315C622J2G5TA
KEMET C315C622J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 6200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C622J2G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C315C622J2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm