C315C512J2G5TA
Mfr.Part #
C315C512J2G5TA
Description
CAP CER 5100PF 200V C0G/NP0 RAD
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Low ESL
Capacitance :
5100pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Datasheets
C315C512J2G5TA
KEMET C315C512J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 5100pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C512J2G5TA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C315C512J2G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm