C315C473K3G5TA
Mfr.Part #
C315C473K3G5TA
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 RAD
Low ESL
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Capacitance :
0.047µF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Datasheets
C315C473K3G5TA
KEMET C315C473K3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C473K3G5TA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C315C473K3G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm