C315C470K5G5TA
Mfr.Part #
C315C470K5G5TA
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Lead Pitch :
2.54mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
10%
Size Code :
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Length :
3.81mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
5.33mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
yes
HTS Code :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C