C315C432F2G5TA7301
Mfr.Part #
C315C432F2G5TA7301
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Capacitance :
4300pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radial
KEMET C315C432F2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C432F2G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C315C432F2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm