C315C431JAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C315C431JAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 430PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
430pF
Lead Style :
Straight
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C315C431JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 430pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial