C315C430G3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C430G3G5TA7301
Description
CAP CER 43PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
Feature :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Capacitance :
43pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
GoldMax 300 Comm C0G
KEMET C315C430G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 43pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C430G3G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C315C430G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm