C315C392J2G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C315C392J2G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Capacitance :
3900pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C315C392J2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C392J2G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C315C392J2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm