C315C392FAG5TA7301
Mfr.Part #
C315C392FAG5TA7301
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Package / Case :
Radial
KEMET C315C392FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3900pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C392FAG5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C315C392FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm