C315C362G2G5TA7301
Mfr.Part #
C315C362G2G5TA7301
Description
CAP CER 3600PF 200V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Capacitance :
3600pF
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
KEMET C315C362G2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3600pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C362G2G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C315C362G2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm