C315C362F3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C362F3G5TA7301
Description
CAP CER 3600PF 25V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3600pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
C0G NP0
KEMET C315C362F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3600pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C362F3G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C315C362F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm