C315C330J2G5TA
Mfr.Part #
C315C330J2G5TA
Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Stock
6
In Stock :
6
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
Wire
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size Code :
1510
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage :
200V
Packaging :
Bulk
Depth :
2.54mm
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Straight
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Dissipation Factor :
0.1 %
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Height :
2.54mm
Mount :
PCB, Through Hole
Capacitance :
33pF
Lead Pitch :
2.54mm
GoldMax 300 Comm C0G
Number of Pins :
2
Lead Length :
7mm
Published :
2008
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
510 µm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
C315C330J2G5TA
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C315C330J2G5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:200V, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Number of Pins:2, C315C330J2G5TA pinout, C315C330J2G5TA datasheet PDF, C315C330J2G5TA amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C315C330J2G5TA ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C315C330J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial