C315C182F3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C182F3G5TA7301
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Radial
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C315C182F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1800pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C182F3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C315C182F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm