C315C153K5G5TA
Mfr.Part #
C315C153K5G5TA
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 RAD
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
C315C153K5G5TA
KEMET C315C153K5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C153K5G5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C315C153K5G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm