C315C123J1G5TA
Mfr.Part #
C315C123J1G5TA
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Capacitance :
0.012µF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Datasheets
C315C123J1G5TA
KEMET C315C123J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C123J1G5TA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C315C123J1G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm