C315C121J5G5TA
Mfr.Part #
C315C121J5G5TA
Package / Case
Dipped
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Length :
5.33mm
Tolerance :
5%
Multilayer :
yes
Width :
3.81mm
Capacitance :
120pF
Lead/Base Style :
Straight
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
2.54mm
Termination :
Radial
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Bulk
Lead Diameter :
510 µm
Dissipation Factor :
0.1 %
Published :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Height :
2.54mm