C315C121F3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C121F3G5TA7301
Description
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
yes
KEMET C315C121F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 120pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C121F3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C315C121F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm