C315C101KAG5TA7301
Mfr.Part #
C315C101KAG5TA7301
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
KEMET C315C101KAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 100pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial