C2012X7T2W103K085AA
Mfr.Part #
C2012X7T2W103K085AA
Description
CAP CER 10000PF 450V X7T 0805
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
450V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
939.8μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Height :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Weight :
5.499807mg
Temperature Characteristics Code :
X7T
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
HTS Code :
Capacitance :
10000pF
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
X7T
Datasheets
C2012X7T2W103K085AA
TDK Corporation C2012X7T2W103K085AA
C 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)