C2012X7T2V333K125AA
Mfr.Part #
C2012X7T2V333K125AA
Description
CAP CER 0.033UF 350V X7T 0805
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Thickness :
1.4478mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Length :
2mm
Height :
1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Composition :
Ceramic
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
X7T
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
X7T
Datasheets
C2012X7T2V333K125AA
TDK Corporation C2012X7T2V333K125AA
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)