C2012X7R2E223M125AA
Mfr.Part #
C2012X7R2E223M125AA
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
yes
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±20%
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
X7R
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Composition :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Voltage - Rated DC :
250V
Height :
1.25mm