C2012X7R1V475M125AE
Mfr.Part #
C2012X7R1V475M125AE
Description
CAP CER 4.7UF 35V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
1.4986mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Surface Mount, MLCC
Weight :
5.499807mg
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
C
Termination :
SMD/SMT
Applications :
Boardflex Sensitive
0805 (2012 Metric)
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm