C2012X7R1H222M
Mfr.Part #
C2012X7R1H222M
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
GENERAL PURPOSE
Height :
0.6mm
Capacitance :
2200pF
2
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Characteristics Code :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Published :
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V