C2012JB1H684K125AB
Mfr.Part #
C2012JB1H684K125AB
Description
CAP CER 0.68UF 50V JB 0805
Thickness :
1.4478mm
Voltage - Rated DC :
50V
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.68µF
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.25mm
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Feature :
Low ESL
Temperature Characteristics Code :
JB
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-25°C~85°C