C2012CH2W472K125AA
Mfr.Part #
C2012CH2W472K125AA
Description
CAP CER 4700PF 450V CH 0805
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Thickness :
1.4478mm
Height :
1.25mm
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
CH
Published :
Tolerance :
±10%
Composition :
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
CH
Voltage - Rated DC :
450V
Length :
2mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Surface Mount
Datasheets
C2012CH2W472K125AA
TDK Corporation C2012CH2W472K125AA
C 4700pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)