C2012CH2W102K060AA
Mfr.Part #
C2012CH2W102K060AA
Description
CAP CER 1000PF 450V CH 0805
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Height :
600μm
Composition :
Voltage - Rated DC :
450V
Case Code (Metric) :
Thickness :
762μm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Length :
2mm
Temperature Characteristics Code :
CH
Temperature Coefficient :
CH
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Width :
1.25mm
Capacitance :
1000pF