C2012CH2E392K125AA
Mfr.Part #
C2012CH2E392K125AA
Description
CAP CER 3900PF 250V CH 0805
Operating Temperature :
-25°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
250V
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.4478mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Length :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Height :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3900pF
Temperature Characteristics Code :
CH
Published :
Composition :
Ceramic
Temperature Coefficient :
CH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
0805 (2012 Metric)
Datasheets
C2012CH2E392K125AA
TDK Corporation C2012CH2E392K125AA
C 3900pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)