C2012CH1H222J060AA
Mfr.Part #
C2012CH1H222J060AA
Description
CAP CER 2200PF 50V CH 0805
C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
CH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
762μm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
CH
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Width :
1.25mm
Height :
0.6mm
Length :
2mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Multilayer :
yes
Datasheets
C2012CH1H222J060AA
TDK Corporation C2012CH1H222J060AA
C 2200pF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)