C2012C0G2A122J060AA
Mfr.Part #
C2012C0G2A122J060AA
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
2mm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
C0G NP0
Pbfree Code :
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Weight :
5.499807mg
Capacitance :
1200pF
Height :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.25mm
Thickness :
762μm
Published :
Datasheets
C2012C0G2A122J060AA
TDK Corporation C2012C0G2A122J060AA
C 1200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)