C1608NP0829BGTS
Mfr.Part #
C1608NP0829BGTS
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
C0G, NP0
Series :
C1608NP0_S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Features :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Capacitance :
8.2 pF
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C1608NP0829BGTS
ICM C1608NP0829BGTS
C1608NP0_S 8.2 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)