C1608NP0681JGTS
Mfr.Part #
C1608NP0681JGTS
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680 pF
Voltage - Rated :
50V
Series :
C1608NP0_S
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C1608NP0681JGTS
ICM C1608NP0681JGTS
C1608NP0_S 680 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)