C1608NP0300GGTS
Mfr.Part #
C1608NP0300GGTS
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
30 pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
C1608NP0300GGTS
ICM C1608NP0300GGTS
30 pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)