C11CF2R7C-9ZN-X1T
Mfr.Part #
C11CF2R7C-9ZN-X1T
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
2.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C11CF2R7C-9ZN-X1T
Knowles Precision C11CF2R7C-9ZN-X1T
CF 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm C0G NP0 ±0.25pF 2.7pF