C11CF0R5B-9ZN-X1T
Mfr.Part #
C11CF0R5B-9ZN-X1T
Ceramic Capacitors
Length :
1.4mm
Width :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Dissipation Factor :
0.05 %
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.5pF
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
250V
Voltage - Rated DC :
250V
Height :
1.27mm
Datasheets
C11CF0R5B-9ZN-X1T
Knowles Precision C11CF0R5B-9ZN-X1T
CF 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm C0G NP0 ±0.1pF 0.5pF